Szkolenia biznesowe ON LINE

Szkolenia biznesowe on line

W obecnych czasach edukacja przyjmuje bardzo różne formy. Żyjemy w bardzo zmiennych i trudno przewidywalnych czasach. Obecny kryzys wymusza na nas dostosowanie formy edukacji dorosłych do obecnych warunków. Na ten moment część z nas pracuje zdalnie, on line. Home office i elastyczne formy pracy zyskują na znaczenie- a obecnie właśnie te formy są dla nas bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Pozwala to zachować ciągłość pracy w naszych firmach. Jednocześnie powstają nowe potrzeby szkoleniowe. Sprzedawcy i handlowcy zapewne potrzebują wsparcia w zakresie telefonicznej sprzedaży, czy tez obsługi klienta on line i przez telefon. Liderzy muszą mierzyć się z dość szybkim zorganizowaniem pracy zdalnej dla swoich zespołach. W praktyce oznacza to, że lider mierzy się ze zmianą w zespole, z nową organizacją pracy. Jednocześnie towarzyszy nam stres. Każda sytuacja kryzysowa stwarza nowe warunki, czyli takie w których szybkie uzupełnienie kompetencji będzie decydować o tym, czy uda nam się zrealizować trudne cele. Zarządzanie zespołem w zmianie i w kryzysie wymaga wzmocnienia kompetencji interpersonalnych i liderskich. Oczywiście na znaczeniu zyskuje tez inteligencja emocjonalna i nasza odporność na stres.

Z pomocą w takim momencie przychodzi technologia, szkolenia on line i webinary. Nie bójmy się po nią sięgać w sytuacji gdy nowoczesna wiedza jest niezbędna, aby poradzić sobie z sytuacją kryzysową.

 

Biznesowe szkolenia są możliwe również w formie on line. Przygotowaliśmy dla Państwa nie tylko kursy on line dla liderów, ale też szkolenia na platformie edukacyjnej.

Wykorzystując technologię organizujemy szkolenia on line w kameralnych grupach szkoleniowych, czyli tak jak do tej pory. Nasze szkolenia zawsze wyróżniały się indywidualnym podejściem. Metody i schemat szkoleń tradycyjnych i stacjonarnych udało nam się dość skutecznie zaadoptować do nowych warunków. Często po szkoleniach stacjonarnych dla naszych uczestników przygotowywaliśmy follow up w formie szkoleń on line.

 Jak wygląda miękkie szkolenie on line

Z uwagi na model kolba i zasady uczeni osób dorosłych szkolenia on line trwa około 60-90 minut. Uczestnicy łącza się z trenerem w tzw. wirtualnym pokoju szkoleniowych. Cała grupa widzi się i słyszy. Do tego trener ma do dyspozycji czat i ekran dzielony, dzięki któremu omawiany materiał merytoryczny omawia z uczestnikami. Podobnie jak na szkoleniach tradycyjnych każdy uczestnik ma możliwość interakcji, dyskusji z trenerem i z innymi uczestnikami szkolenia. Dodatkową wartością jest to, że całe szkolenie jest nagrywane i plik z video jest udostępniany uczestnikom szkolenia.

Przed szkoleniem on line

Podobnie jak w szkoleniu stacjonarnym – przed szkoleniem on line wysyłamy do uczestników ankietę badająca potrzeby szkoleniowe. Trener przebieg szkolenia dostosowuje do potrzeb jak i do charakteru danej grupy szkoleniowej.

Uczestnicy otrzymują również pre work z zadaniem oraz mają możliwość dyskusji na grupie zamkniętej grupie szkoleniowej, gdzie uczestnicy mają możliwość konsultacji z trenerem.

Metody szkolenia on line

W świecie szkoleń on line ten obszar wymaga największej zmiany. Do tej pory pracowaliśmy metodami bardzo aktywnymi takimi jak gry szkoleniowe, zadania grupowe. Na platformie edukacyjnej są możliwe interakcje- jednak nieco inne. W kursach on line korzystamy z innych metod szkoleniowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem są ćwiczenia indywidualne, które dyskutujemy na forum. Case Study i storytelling, gdzie rozwiązujemy wspólnie dane sytuacje biznesowe. Rolą trenera jest facylitowanie i wspieranie w wygenerowaniu rozwiązania. Korzystamy też z testów, kwestionariuszu i notatek wizualnych.

Bardzo często notatki wizualne są podsumowaniem szkoleń i webinarów.

 Po szkoleniu – follow up szkolenia on line

Doskonałym follow upem szkoleń on jest nagranie video. Dodatkowo każdy uczestnik ma platformie ma do dyspozycji prezentacje, skrypty i materiały szkoleniowe. Liderzy mają

Notatki ze szkoleń

Podsumowania naszych szkoleń on lines są przygotowywane w formie prezentacji, wpisów na blogu lub tez notatek wizualnych. Wykorzystujemy też materiały video, które umieszczane są regularnie na naszych kanałach na you tube.

Technologia – platforma edukacyjna

Korzystamy z profesjonalnej platformy edukacyjnej zoom. Taka platforma umożliwia zadbanie o interakcje z uczestnikami szkolenia. Technologicznie każde szkolenie ma swój numer IP, dzięki czemu szkolenia odbywają się w bezpiecznych warunkach. Nie m ryzyka, iż do danej grupy szkoleniowej podłączy się „przypadkowa” osoba.

Na platformie ZOOM mamy możliwość realizacji szkolenia nawet do 100 osób. Jednak szkolenia otwarte on line realizujemy dla grup małych, czyli 5-6 osobowych. Szkolenia zamknięte on line z reguły odbywają się w nieco mniejszych grupach, czyli po około 8-12 osób.

Na co warto zwrócić uwagę organizując szkolenia on line

Przygotowując szkolenia on należy zwrócić uwagę na to, iż uczestnik jest trochę „samotny” w procesie edukacyjnym. Do tej pory oprócz samej warstwy merytorycznej szkolenia pozwalały nawiązywać relację, wymieniać się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Sama forma warsztatowa pozwala uczestnikowi spojrzeć z lotu ptaka na niektóre codzienne problemy.

Cały proces szkoleniowy musi więc być procesem ciągłym, a uczestnik musi czuć się po prostu częścią społeczności szkoleniowej. Bardzo ważne jest, aby angażować i w ciągać uczestnika w małe zadania szkoleniowe, tak aby cały proces edukacyjny miał swoją ciągłość. Dzięki technologii spokojnie możemy to zorganizować. Jednak ważne jest też, a by dany moduł szkoleniowy nie trwał dłużej niż 90 minut. Po prostu nie utrzymamy na platformie on line dłużej percepcji.

Ważnym elementem są też materiały szkoleniowe i follow up szkolenia, który jest konieczny. Doskonałym sposobem na podtrzymanie aktywności uczestników są grupy dyskusyjne jak np. nasza grupa #Lider po raz pierwszy ( na platformie Facebook).