9 aplikacji do zarządzania sobą w czasie – przegląd aplikacji pomagających planować i organizować czas pracy .

Czas rzadko kiedy gra po naszej stronie, a już szczególnie doświadczamy tego, kiedy mamy za dużo na głowie. Możemy przyklejać sobie karteczki, które mają nam przypominać o obowiązkach. Możemy prowadzić kalendarz w którym zlecenia mają swoje miejsce, ale wystarczy, że dwie osoby przełożą spotkanie, a jedna poprosi o jakąś dodatkową usługę i z kalendarza robi się chaos, którego nie jesteśmy w stanie ogarnąć.

A może tak postawimy na nowoczesność ?

Jak pracować efektywnie? Poznaj aplikacje do zarządzania czasem!

Jeśli wciąż masz problem z wprowadzaniem spotkań bądź zleceń do kalendarza, a klej  w karteczkach „to-do” wyjątkowo się nie klei i karteczki się gubią – zapraszam Cię dzisiaj do zapoznania się z moją propozycją aplikacji do zarządzania czasem, które odciążą Ciebie i Twój zespół!

Do czego służą aplikacje zarządzania czasem?

Wielu osobom aplikacje do zarządzania czasem mogą wydawać się zbyteczne. Wszak świetnie można sobie radzić za pomocą kalendarza bądź kolorowych, samoprzylepnych karteczek. Ustawianie spotkań, zleceń ważnych i ważniejszych – co w tym trudnego?

Teoretycznie nic, a w praktyce jednak bywa różnie. Jeden klient przekłada spotkanie, drugi musi zmienić godzinę, a Ty kreślisz. Kreślisz w kalendarzu papierowym bo przecież musisz jakoś zorganizować czas aby było dobrze dla wszystkich.

Problem polega na tym, że często organizując czas w firmie – zapominamy o własnym czasie. Zapominamy, że w ciągu dnia warto zrobić sobie przerwę i rozplanować dzień tak, aby wszyscy byli zadowoleni, a praca przebiegała sprawnie i efektownie.

Poznaj zatem kilka aplikacji, które znacznie ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie nie tylko w pracy, ale również w domu.

9 aplikacji, które ułatwią Ci pracę!

1. One Note czyli „za Ciebie zrobię wszystko”

One Note czyli notes elektroniczny,który ma szereg możliwości i został stworzona po to aby zarządzać Twoim czasem. Możemy w nim gromadzić screeny, zapisywać linki, robić notatki czy listy zakupów. Posiada szereg łatwych w obsłudze funkcji, które ułatwiają codzienne obowiązki. Ponad to działa zazwyczaj na większości urządzeń. Sprawdza się idealnie jeśli chcesz zacząć lepiej organizować swój czas!

2. Google Keep  – „tu przypniesz swoją karteczkę”

Google Keep jest tak zwaną wirtualną tablicąna której możesz zapisać wszystko co przyjdzie Ci do głowy, przyczepić swoją „wirtualną karteczkę” bądź zapisać coś ręcznie czy też głosowo. Sprawdza się fantastycznie jeśli uwielbiamy robić listy zakupów oraz wtedy, kiedy najlepiej pracuje nam się na „karteczkach”, które przypominają nam o tym, co mamy dziś do zrobienia. Google Keep jest proste w obsłudze i działa na telefonach, komputerach oraz tabletach. Dane są synchronizowane więc zawsze będziesz miał je przy sobie!

3. Kalendarz Google czyli Twój cyfrowy kalendarz.

Są osoby, które nie potrafią się obejść bez kalendarza. Swój czas – uzależniają całkowicie od rubryczek z datami. Poniekąd właśnie dla takich osób powstał Kalendarz Google czyli cyfrowy kalendarz w którym możesz zapisać wszystko, co tylko zechcesz. Kalendarz automatycznie zaplanuje Twój czas, a także przypomni Ci o tym, co masz dziś/jutro/pojutrze na swojej liście „do załatwienia”

4. Dysk Google: wszystkie pliki pod ręką – gdziekolwiek jesteś!

Dysk Google służy nam do przechowywania plików. Możemy na nim również tworzyć grafikę oraz dokumenty i bezpłatnie udostępniać to swoim współpracownikom. Ponad to, mamy z nimi stały kontakt, a sam dysk Google do 15 GB jest całkowicie darmowy!

5. Evernote: zorganizuj się bez wysiłku!

Evernote pozwala skupić się na tym, co najważniejsze. Możemy stworzyć tutaj notatkę, wrzucić cytat czy ważny projekt firmowy. Aplikacja służy do wszystkiego, co chcielibyśmy zostawić w naszym życiu na dłużej, a także czym chcemy pochwalić się znajomym lub czym chcemy podzielić się z współpracownikami. Jeśli więc znalazłeś inspirujący cytat, który będzie motywował Twój zespół – śmiało możesz go zapisać w Evernote, a później przesłać reszcie teamu!

6. Todolist – bo liczą się priorytety!

Todolist to aplikacja stawiająca na prostotę i minimalizm, a zarazem dbająca o to by nie umknęło nam w codzienności to, co zaplanowaliśmy wcześniej. Działa na większości urządzeń i jest dość proste w obsłudze.

7. Asystent Marinara: odpocznij.

Asystent Marinara to świetna aplikacja, która została stworzona do tego aby przypomnieć Ci, że musisz odpoczywać. Potrzebujesz chwili relaksu oraz wytchnienia, żeby móc znów wrócić do pracy z głową pełną pomysłów. Warto zainstalować jeśli zasiadając do zlecenia, tracimy poczucie czasu, co w efekcie prowadzi do przemęczenia organizmu.

8. Asana

Asana czyli majstersztyk jeśli w grę wchodzi zarządzanie projektami oraz zadaniami. Możesz tutaj pracować nawet z piętnastoosobowym zespołem i w efektowny sposób dopinać razem zlecenia bądź projekty na których Wam zależy.

3. Freedly czyli szanuj i oszczędzaj swój czas!

To aplikacja, która dostarcza nam informacje gdzie pojawił się nowy post bądź nowy artykuł. Dzięki temu informacje ze stron z których czerpiemy informacje – zawsze pozostaną w jednym miejscu i będziemy do nich mogli wrócić, kiedy już skończymy swoje zlecenia.

Aplikacje do zarządzania czasem – pozwól się wyręczyć.

Wiele osób broni się przed aplikacjami do zarządzania czasem, zupełnie nie potrzebnie. Nie wszyscy jesteśmy w stanie pamiętać o wszystkim. Nie każdy z nas wie ile razy dzisiejszego dnia przełożył spotkanie i ile jeszcze razy będzie musiał spotkać się z potencjalnym klientem, który ma wyczerpujący zasób pytań.

Nie każdy siadając do zlecenia pamięta o tym, aby zrobić sobie przerwę na regenerację ciała i umysłu. Nie każdy potrafi świetnie zorganizować swój czas i zorganizować swoje spotkania tak, aby lunch pozostał stałym celem każdego dnia.

Nie każdy zespół jest w stanie zorganizować się i przerzucić swoje myśli w jedno miejsce. Czasem zdarzy się ktoś nieśmiały, czasem ktoś nie chce zabierać głosu. Aplikacje więc służą swoją pomocą.

Warto uwierzyć w coś, co zostało stworzone po to aby nam pomóc.

Więcej o efektywnym zarządzaniu czasem pracy dowiesz się na naszym szkoleniu z zarządzania czasem!