Szkolenia miękkie – umiejętności i kompetencje osobiste

Szkolenia miękkie dotyczą cech psychofizycznych i społecznych. Obejmują zachowania człowieka, jego postawy oraz  umiejętności interpersonalne. Kompetencje miękkie tak samo jak twarde można rozwijać, wzmacniać i doskonalić. Wysokie interpersonalne predyspozycje są równie ważne jak kompetencje twarde (jeśli nie najważniejsze!). Bez umiejętności komunikacji, pracy w zespole, zarządzania czasem i organizowania pracy własnej, pracownik przyczyni się do spadku efektywności i profesjonalizmu organizacji. Aż 80% sukcesu determinowane jest naszą inteligencją emocjonalną, dlatego większość firm stawia na kompetencje miękkie.

Cele szkoleń miękkich

Celem szkoleń miękkich jest zwiększenie efektywności w biznesie. Dzięki wiedzy przekazanej przez trenera oraz innowacyjnych technik, uczestnicy szkolenia zdobędą cenne wskazówki, które pozwolą im w lepszy sposób zmotywować pracowników do współpracy oraz angażowania się i wiary we własne zdolności i kompetencje.
Kwestie związane ze szkoleniami miękkimi pozwolą pracownikom lepiej zarządzać nie tylko czasem i pracą, ale co jest równie ważne – sobą i zespołem. Warsztaty nauczą młodych menadżerów delegowania zadań, tego jak udzielać informacji zwrotnej, co przyczyni się do znacznej poprawy jakości komunikacji w zespole

Kluczową sprawą jest również szkolenie zarządzania czasem, które pozwoli Ci na efektywne planowanie i organizacje pracy własnej. Zapraszamy również na szkolenia z wystąpień publicznych, na którym dowiesz się jak sobie radzić ze stresem w telewizji.

Szkolenia miękkie kierujemy głównie do:

  • Asystentek
  • Menadżerów
  • Liderów

Ale również wszystkich osób, które na co dzień mają kontakt z klientem.

Polecane szkolenia:

Szkolenie zarządzanie czasem, czyli planowanie i organizacja pracy własnej

Warsztat skierowany jest dla osób, które pragną podnieść swoją efektywność w pracy, wzmocnić swoją motywację oraz nauczyć się organizowania pracy własnej. Techniki i narzędzia poznane na szkoleniu, pomogą uczestnikom również z problemem pracy pod presją czasu. Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli jak postępować by stres związany ze złym zorganizowaniem i planowaniem czasu, nie blokował ich aktywności.

Komunikacja i współpraca w zespole

Szkolenie ma na celu udoskonalenie kompetencji, potrzebnych liderom do budowania efektywnych zespołów pracowniczych. Warsztat, pokaże uczestnikom kluczowe elementy, konieczne do stworzenia trwałych zespołów, zaprezentuje sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w grupie, zobrazuje różnice międzygrupowe oraz ich szanse i zagrożenia dla przedsiębiorstwa.

Jak występować publicznie…. nie tylko w telewizji

To szkolenie idealne dla osób, które chcą swobodnie, wiarygodnie i profesjonalnie prezentować siebie, swój produkt czy usługę. Uczestnicy w trakcie warsztatu będą pracować nad tremą, mową ciała, modulacją głosu i wieloma innymi czynnikami potrzebnymi do profesjonalnego zaprezentowania się. Po szkoleniu wystąpienia publiczne przestaną być dla Ciebie problemem, będziesz wiedział jak skupić uwagę audytorium oraz jak wybrnąć z trudnych sytuacji.